Sektörsüzlük

Bulaşıcıdır. İnattır. Gıcıktır. Uydurukçudur. Delidir. Fecenayip şahsına münhasırdır.
Okur! Yandığının resmidir. Gel, yol yakınken okurluk durumundan istifa et.

İçeriğin olası zarar ziyanından yazar değil, uygulamaya kalkan komik okur sorumludur. Ona göre!!

Sektörlerin hepsi münasebetsiz ya da daha doğru ifadeyle kendime münasip bir sektör bulamadım şu dünyada! Kafasını şişirip durduğum ve pek yakında beni cozzz kuyruklu dev vatoz balıklarına atacağına inandığım bir arkadaşa geçenlerde aynen böyle dert yanarken buluvermeyeyim mi kendimi!.. Ve hayatımla ilgili en acı gerçeğin ahan da bu olduğu o dakka kafama dankladı!

Asgari son on altı yıldır filan kendime sektörlerden sektör beğenmeye çalışıyormuşum meğer… Haklısın, bu anlamda süreç biraz uzun sürmüş diyebülürük… Her değerlendirmemden sonra ilgili sektöre hitaben ‘’biz size döneriz’’ diye kıtır atmam cabası!..

Bu vesileyle, kendimi transfer etmeyi düşündüğüm sektörler arası kısa değerlendirmeyi aşağıda bilgi ve ilgilerime sunarım:

  1. Tıp turizmi vesair hastanesel işler: Kııız, bana bak, manyak mıyımsın çok afedersin. Bilumum taifeyi Alplerde kayak yaparken kafayı gözü yaranların ve vurgun yiyen astronotların tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezlerine ve daha nicelerine götürdüğün yetmedi mi, huu?!! Hemen geri vitese tak ve hızla uzaklaş! Çünkü tıp doktoru olmak bunu gerektirir!!
  2. Kuyum muyum işleri: Rüyanda gördüysen zaar.. Pardon da kuyum ne güzelim?!? Hayatında ne taş yontmuşluğun var ne döküm malzemelerli atölyen!.. ‘’roooze bilekliklerin üstündeki dana gözü karatlar tam da benim havalar’’ demenin ötesinde ne anlayacaksan bu işlerden?.. Bir zır çatlak kolay yetişmiyorsa demek..
  3. Eğlence işleri: Hahaha, kimsenin Bach kantatları ile eğlenmediği bir yerde yaşıyorsun ama olsun! Hep beraber oturur kitap okur, film-tiyatro eleştirileri yapar, fa majör sonatlar eşliğinde parmaklarınızla tempo tutarsınız. Bayılıyorum senin bu hayalim şekil, önümden çekil hallerine!..
  4. Yemek işleri: Hah işte tam senlik!!! Gerek mutfağın önünde gerek arkasında ne harikalar (!) yaratırsın kimbilir 😊😊😊 Sitebocugu harikalar diyarında!.. Hadi at kendini yemeke, koca sektörün dibine dinamit döşe!..
  5. Eğitsel işler: Aradığınız sektör bu koordinatlarda bulunamadı.
  6. Ne bok yesemsel işler: Böyle demeyelim de koordinasyon orgağnizasyon filan diyelim istersen. Der demez de şu dosdoğru, eğilmez bükülmez kafanla sıradaki türkü sana gelsin bebittom: ‘’kekliği düz ovada avlaaadım’’. Heheh, en kokulu öpücüklerimle!..

Şimdilik bunları kendimise arz etmiş olayım… Bir de tüm meslektaşlarımın 14 Mart’ını kutlayayım! İşbu analitik sektörel değerlendirmelerimden dilerlerse onlar da yararlanabilirler!.. Ya da diğer deyişle delilikte boyu aşan yerdeyim gerçekten!.. Ama su güzel! Hadi sen de gel!.. 😜

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.